Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

„Adampolis Rental“: per 10 metų nuo pradininkų iki rinkos lyderių

Prieš 10 m. pradėję veiklą nuo keturių teleskopinių krautuvų nuomos, šiandien „Adampolis Rental“ savo portfelyje jau turi apie 120 specialiosios technikos vienetų, oficialiai atstovauja dviem stipriems Europos prekių ženklams „Dieci“ ir „Wacker Neuson“, o jų siūloma technika Lietuvoje pagal pardavimus yra lyderė savo srityse. Nors gamybos ir tiekimo trikdžiai kiša pagalius į verslo ratus pasaulyje, pasak L. Krevnevičiaus, šių metų bendrovės augimo planas – ambicingas. Geras santykis ir sutartys su Europos tiekėjais nuteikia pozityviai: technikos netrūks.

„Tą trūkumo situaciją rinkose mes net planuojame išnaudoti kaip savo privalumą. Mūsų partneriai patikimi, mes patys taip pat aktyviai dirbame, sugebame susirasti technikos, ją patiekti, išnuomoti. Jei kažkam kažkur kitur krautuvai, kranai ar kita technika vėluos, poreikį galėsime patenkinti mes. Todėl plečiamės, priimame daugiau žmonių“,  sako L. Krevnevičius.
 
Mokosi kartu su rinka
„Adampolis group“ įmonių grupei priklausančioje „Adampolis Rental“ šiuo metu dirba apie 50 darbuotojų. Palyginimui, prieš dešimt metų verslo startu rūpinosi tik dviese – L. Krevnevičius ir bendrovės pardavimų vadovas Mantas Sakalauskas. Pasak pastarojo, verslo pradžia nebuvo lengva. 2009 m. krizės padarinius dar jaučiantis verslas neturėjo galimybių gauti finansavimą ar, juo labiau, savomis lėšomis investuoti į techniką. Daugelis iki krizės nuomos paslaugas teikusių atstovų savo technikos parkus jau buvo grąžinę tiekėjams, o ir supratimo, kokios technikos vienam ar kitam darbui reikia, ne visi turėjo.
„Buvome lyg rinkos novatoriai. Jei matėme, kad yra poreikis tam tikrus krovinius pakelti į konkretų aukštį, patys ieškojome technikos, kuri galėtų tai padaryti. Nuo peržiūrų internete, iki kelionių į užsienį stebėti, kaip vyksta statybos Vakarų Europoje. Važiavome, pirkome techniką, vežėme čia. Iš pradžių dar bandėme parduoti, bet tam rinka neturėjo lėšų. Pradėjome nuomoti“, – prisimena M. Sakalauskas.
Būta ir kuriozų, pavyzdžiui, sprendimas atsivežti ir bandyti vietos klimato sąlygomis dirbantiems statybininkams įsiūlyti „kabrioletą“ –  ekskavatorių be stogo – šiems pasirodė gana juokingas. Vis dėlto, būtent per klaidas ir patirtis, pasak M. Sakalausko, atėjo supratimas ne tik apie vietos rinką, bet ir apie pasaulio gamintojų pasiūlą, kuri ir Lietuvos statybos, pramonės ar žemės ūkio verslui buvo mažai žinoma.
 
Išnaudojo potencialą
Svarbus žingsnis bendrovės veikloje įvyko 2013 m., gavus galimybę atstovauti Italijos teleskopinių krautuvų, skirtų statyboms, gamintojai „Dieci“. Tuo metu italų gamintojai jau turėjo atstovus Lietuvoje, bet šio prekės ženklo technika naudota tik siaurame ūkininkų rate, potencialas neišnaudotas.
„Vykome į Italiją, kalbėjomės, buvome tvirtai įsitikinę, kad gal ne tiek mes jiems, kiek jie mums reikalingi. Turbūt jie pajuto mūsų nusiteikimą ir norą, suteikė galimybę būti vienu iš atstovų. Ir štai, teleskopinių krautuvų rinkoje Lietuvoje pastaruosius keturis metus tvirtai laikomės tarp TOP3 tiekėjų, o vertinant teleskopinius rotacinius krautuvus – turime 100% rinkos”, – pasakoja M. Sakalauskas.
2020 m. „Dieci“ įvertino pastangas ir pripažino „Adampolis Rental“ atstovu Lietuvoje ne tik statybos ir pramonės, tačiau ir žemės ūkio sektoriuje. Pasak L. Krevnevičiaus, tos įdėtos pastangos buvo svarbios ir klientų naudai. Pavyzdžiui, tokios technikos, kaip teleskopiniai rotaciniai krautuvai, Lietuvoje iki tol net nebuvo.
„Dar prieš dešimt metų tokie krautuvai buvo visiškai nežinomi Lietuvoje, niekas jų nenaudojo. Labiausiai džiugina tai, kad visi, kurie juos išbando, jau net nebeįsivaizduoja, kaip galima dirbti be jų“, – sako L. Krevnevičius. Pasak jo, klientų edukacija ir ugdymas yra labai svarbi verslo dalis. Neretai, įsiklausius į kliento poreikius, pavyksta pasiūlyti geriau jo problemą spręsti padedančią techniką nei klientas tikėjosi.
 
Svarbios inovacijos
2015 m. „Adampolis Rental“ tapo ir kito ilgamečio Europos gamintojo, Vokietijos „Wacker Neuson“ atstove. „Wacker Neuson“ specializuojasi smulkios techninės įrangos segmente, bet asortimentą vis labiau plečia gamindama kompaktišką stambią techniką, skirtą sudėtingesniems statyboms darbams. Būtent „Wacker Neuson“ sukūrė pirmąją pasaulyje gruntui tankinti skirtą vibrokoją. Taip pat pirmieji ir iki šiol vieninteliai suprojektavo sprendimą efektyviam kasinėjimui nelygiomis žemės sąlygomis – vertikalią kasimo sistemą (VDS) (ang. Vertical digging system). Ši sistema naudojama siekiant sumažinti skirtingus aukščius tarp vikšrų dirbant ypatingai sudėtingomis sąlygomis – šlaituose ar ant šaligatvio kraštų.
„Vokietijos gamintojų kokybei sunkiai kas gali prilygti. „Wacker Neuson“  gamina viską, ko tik gali prireikti statyboms, o mes esame atrinkę reikalingiausias Lietuvoje prekių kategorijas“, – sako M. Sakalauskas. Jis tikisi, kad šio gamintojo technikai šie metai Lietuvoje bus labai geri. Kol pasaulis stringa dėl tiekimo grandinės trikdžių, Vokietijos gamintojas viską gamina pats, tad turi stiprų pranašumą ir gali užtikrinti pasiūlą. Jo krepšelyje galima rasti ir daug naujų, inovatyvių sprendimų.  
Beje, viena svarbiausių inovacijų transporto sektoriuje – elektra varomi sprendimai – specialiosios technikos taip pat neaplenkia. Pasak „Adampolis Rental“ vadovų, nors stambiajai technikai sprendimų dar teks palaukti, smulkesnė technika elektrifikuojama labai sparčiai. Daug potencialo jau turi ir hibridinė technika, kai iki objekto galima atvykti vidaus degimo varikliu, o vietoje dirbti pasitelkus elektrą.
„Pernai pavasarį atsivežėme visiškai naują produktą – elektrinį frontalinį krautuvą. Nors jis brangesnis, tačiau dalis klientų pernai išbandė ir jau rezervavo šių metų sezonui. Elektra varoma technika turi begalę naudų: paprasta ir lengva eksploatacija, netriukšmauja, neteršia, nereikia rūpintis degalų tiekimu. Klientai ir Lietuvoje jau pradeda tai vertinti“, – sako L. Krevnevičius.
 
Visas paslaugų paketas
„Adampolis Rental“ apyvarta 2021 m. augo 8%. Minint veiklos 10-etį, bendrovė ir atsinaujino, klientams pristatė atnaujintą savo prekės ženklą ir logotipą. Didžiausi bendrovės klientai šiandien – atliekų rūšiavimo, biokuro gamybos, grūdų perdirbimo įmonės, statybų ir žemės ūkio sektoriaus verslai. Skirtingai nei prieš dešimt metų, dalis klientų šiandien jau turi galimybę įpirkti brangią techniką ir tai daro. Vis dėlto, nuomos paklausa ateityje nesumažės. Pasak V. Krevnevičiaus, tai ne turimų lėšų, o patogumo klausimas. Įsigijus brangią techniką, ant kliento pečių pereina visi kaštai, susiję su jos priežiūra, valdymu ir aptarnavimu.
„Mūsų stiprybė, kad galime pasiūlyti visą paslaugų paketą, verslui nereikia sukti galvos dėl papildomų rūpesčių. Gauname pažangiausią techniką, galime užtikrinti jos aptarnavimą, servisą, pasirūpinti degalais. Daugelis nuomos rinkos dalyvių siūlo tik įrangos nuomą, o mes siūlome galimybę nuomotis techniką su patyrusiais operatoriais. Turime ir mobilią techninės pagalbos komandą. Nesvarbu, ar Kalėdos, ar sekmadienis – žinome, kokius nuostolius verslui gali reikšti krovos technikos gedimas, todėl dirbame visada“, – sako „Adampolis Rental“ vadovas. Būtent toks požiūris į klientą ir teikiamas paslaugas, pasak jo, padėjo bendrovei sėkmingai augti pastaruosius 10 metų, ir tikimasi, padės ateityje.

Šaltinis: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2022/03/16/adampolis-rental-per-10-metu-nuo-pradinuku-iki-rinkos-lyderiu#ixzz7Nh75XTpL