Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Komercinio transporto nuoma – nauja auganti tendencija versle

Europoje populiarios verslas-verslui paslaugos – komercinio transporto nuomos – privalumais vis dažniau pasinaudoja ir Lietuvos logistikos bendrovės. Keletą metų tik vilkikus nuomojusi UAB „Transporto nuoma“ šiemet klientams pagal poreikį pasiūlė nuomotis ir savivarčius bei mikroautobusus.

Andrius Mockaitis, įmonės „Transporto nuoma“, priklausančios „Adampolio“ įmonių grupei, direktorius, pasakoja, kad keletą metų nuomojant vilkikus dalis klientų vis pasiteiraudavo, ar galėtų išsinuomoti ir savivarčių bei mikroautobusų.
„Vakarų Europoje įvairaus komercinio transporto nuoma klientams pagal jų konkrečius to meto poreikius sparčiai auga. Įvertinę tokios paslaugos potencialą Lietuvoje šių metų pavasarį taip pat nusprendėme pasiūlyti ir savivarčių bei mikroautobusų nuomą. Praėjus pusmečiui galime konstatuoti, kad ir Lietuvos verslas jau vertina nuomos privalumus. Dar šiemet planuojama plėsti nuomai skirtų įvairių naujų transporto priemonių verslui skaičių“, – teigia A. Mockaitis.
 

Išgirsti kliento poreikius

Jis prisimena, kad prieš beveik 7 metus įsteigta bendrovė „Transporto nuoma“ gimė iš poreikio spręsti klientų problemas bei iššūkius, su kuriais susiduria vežėjai. Tuomet buvo pasiūlyta ilgalaikė vilkikų nuoma.
„Priklausomai nuo ekonominės situacijos rinkoje, iššūkiai logistikos bendrovėms gali būti skirtingi, bet dažniausiai jie yra besikartojantys – tai bankų finansavimo politika, vežėjų neužtikrintumas dėl kontraktų ateityje, galimybė greitai plėsti ar mažinti transporto parką. Visa tai padeda spręsti ilgalaikė transporto nuoma. Jos populiarumas visame pasaulyje auga keletą metų iš eilės. Ši geroji praktika skinasi kelią ir Lietuvoje“, – pasakoja „Transporto nuomos“ direktorius.
Anot jo, kryptingas verslo vystymas per keletą metų padėjo suburti lojalių klientų ratą ir kasmet auginti verslą. Praėję ir šie metai bendrovei buvo itin dinamiški.
„Ši dinamika dar labiau išryškino mūsų paslaugų privalumus, tad šiuos metus, palyginti su pernai, planuojame baigti apie 40% didesne apyvarta, kuri sudarys apie 2,4 mln. Eur, o nuomojamų autotransporto priemonių parkas viršys kelis šimtus vienetų“, – perspektyvomis dalinasi A. Mockaitis.
Jis pasakoja, kad nauja –savivarčių ir mikroautobusų nuomos – paslauga atsirado natūraliai, tereikėjo atidžiai klausytis savo kliento ir skatinti organizacijoje norą jam padėti.
„Taip nutiko ir šiuo atveju – patys klientai išsakė poreikį nuomotis, o ne pirkti kito tipo transporto priemones. Todėl nusprendėme nuomoti triašius ir keturašius savivarčius bei mikroautobusus. Mūsų nuomojami savivarčiai yra gausios komplektacijos, aprūpinti „Meiller“ gamintojo tripusio vertimo antstatais. Nuomojami mikroautobusai yra su universaliais 15 m3 krovinių skyriais. Jie tinkami tiek siuntų tarnyboms, tiek smulkiajam verslui. Jei mūsų standartinės komplektacijos neatitinka klientų poreikių, visuomet yra galimybė užsakyti unikalius, pagal kliento pageidavimus sukomplektuotus automobilius“, – teigia „Transporto nuomos“ direktorius.
 

Ilgalaikės nuomos privalumai

Ilgalaikė nuoma – tai alternatyva pirkimui. „Transporto nuomos“ vadovas ir klientai nurodo ne vieną vilkiko, savivarčio ar mikroautobuso nuomos privalumą.
Pirma – transporto priemonės įdarbinimo greitis. „Kadangi automobilius dažniausiai nuomojame tiesiai iš savo sandėlio, juos klientui galime suteikti per itin trumpą laiko tarpą. Mūsų rekordas – 5 val., per kurias pavyko klientui perduoti visiškai darbui paruoštą vilkiką“, – apie neįtikėtinus tempus pasakoja „Transporto nuomos“ direktorius.
Kitas privalumas – lankstumas. Pats klientas nusprendžia, kokiam terminui nori nuomotis automobilį – 1, 2 ar maksimaliam terminui – 3 metams. Kartu suderinama ir metinė automobilio rida. Terminas gali būti koreguojamas jau įsigaliojus sutarčiai: tiek ilginamas, tiek trumpinamas.
Trečias privalumas – nereikia tokio dydžio pradinio įnašo, kaip automobilį perkant lizingu. Nuomojantis automobilį dažniausiai paliekamas užstatas yra 2–3 kartus mažesnis, nei reikalaujamas pradinis įnašas perkant lizingu.
O klientų ypač vertinamas privalumas – lengvas išlaidų planavimas. Nuomos kainoje yra įskaičiuotos visos sąnaudos, kurias gali turėti automobilis, t. y. KASKO draudimas, techniniai aptarnavimai, garantijos, padangos ir akumuliatoriai. Klientui belieka pasirūpinti civilinės atsakomybės draudimu bei vairuotoju.
 

„Vintransus“: vilkikų nuoma – racionalus sprendimas

Nei metų istorijos neturinčios transporto UAB „Vintransus“ direktorius Redas Misiulis patvirtina, kad taip pat pasinaudojo vilkikų nuomos privalumais. Jauna bendrovė prieš pusmetį iš „Transporto nuomos“ išsinuomojo 5 vilkikus.
„Susikūrusi jauna įmonė stalčiuke pinigų neturi, bankai tokioms įmonėms paskolų ar kitokių finansinių priemonių transportui įsigyti teikti nenusiteikusios. Bet su kažkuo dirbti reikia pradėti, o be transporto priemonių to nepadarysi, – pasakoja R. Misiulis. – Tuomet buvo vienintelis priimtinas sprendimas – vilkikus nuomotis.“
„Vintransus“ direktorius prisimena, kad „Transporto nuoma“ pasiūlė nemažai vilkikų nuomos privalumų. Pirmiausia jis akcentuoja, kad nuomotojas įsipareigojo trejus metus teikti visapusišką techninį aptarnavimą ir pagalbą bei pilną garantiją naujam vilkikui visam nuomos laikotarpiui. Taip pat į nuomos kainą jau įtrauktas KASKO draudimas, transporto savininko mokestis, techninė apžiūra, garantinis remontas, serviso aptarnavimas su tepalų keitimu autorizuotuose MAN servisuose Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, akumuliatorių ir padangų priežiūra bei keitimas.
„Šios kompleksinės paslaugos leidžia turėti kompaktiškesnę įmonės valdymo struktūrą, sprendžia ir specialistų problemą – mums nereikia kurti darbo vietų darbuotojams, kurie rūpintųsi vilkikų servisu, sektų techninių aptarnavimų periodiškumą ir pan. Be to, nuoma nereikalauja didelio pradinio kapitalo, kas ypač aktualu veiklą pradedančiai nedidelei įmonei. Dar labai svarbu, kad nuomodamas vilkikus gali labai tiksliai suskaičiuoti jų kaštus per mėnesį, čia nebūna jokių staigmenų. Tad siekiant dirbti pelningai tereikia gauti pakankamai užsakymų ir turėti daugiau pajamų nei kainuoja vilkikų nuoma, – vilkikų nuomos privalumus aiškina „Vintransus“ direktorius. – Taigi, įvertinus visus nuomos privalumus ir teikiamas galimybes mums bendradarbiauti su „Transporto nuoma“ – racionalu“.
R. Misiulis akcentuoja, kad nuoma gerokai supaprastina visą verslo „matematiką“, reikia „kontroliuoti žymiai mažiau sąnaudų eilučių“. Įsitikinusi nuomos privalumais ir įvertinusi visas aplinkybes, anot „Vintransus“ vadovo, bendrovė ateityje planuoja nuomotis daugiau vilkikų.
„Verslo prigimtis yra augti, tad tvariai augsime kartu su savo klientais, kuriuos matome kaip ilgalaikius partnerius, prie kurių poreikių maksimaliai prisitaikome. O šie poreikiai labai įvairūs, nuo pageidavimo pateikti vis daugiau ir daugiau vilkikų, savivarčių bei mikroautobusų iki sugebėti aptarnauti kitose šalyse įregistruotus klientų įmonių filialus. Ir ateityje fokusuosimės į ilgalaikę nuomą, o taip pat plėsime veiklos geografiją“, – teigia „Adampolio“ įmonių grupės bendrovės „Transporto nuoma“ direktorius.
Įmonių grupė „Adampolis“ yra oficialus „Man Truck and Bus“ atstovas Lietuvoje. Ji užsiima naujų ir naudotų komercinių transporto priemonių pardavimu bei naujų nuoma, yra autorizuotas „MAN Truck and Bus“ serviso atstovas ir turi servisų bei dalių parduotuvių tinklą visoje Lietuvoje. Grupės įmonės taip pat siūlo įvairius finansavimo sprendimus, užsiima statybinės technikos nuoma ir pardavimu.

Šaltinis: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2021/10/07/komercinio-transporto-nuoma--nauja-auganti-tendencija-versle