Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Nesulaukdami naujų vilkikų vežėjai gręžiasi į mažos ridos transportą

Transporto verslas susidūrė su jo plėtrą stabdančia problema – dėl pasaulyje stringančio automobiliams reikalingų komponentų tiekimo, naujų komercinio transporto priemonių pristatymas pirkėjams nusitęsė į neregėtus terminus, kurie dažnai perkopia ir metus.
 
Andrius Mockaitis, UAB „Transporto pardavimai“ direktorius, primena ir dar apie vieną iššūkį – naujų vilkikų ne tik tenka laukti ilgus mėnesius, bet ir jų kaina žymiai auga.
 
Pailgėjus naujų vilkikų ir kitų transporto priemonių pristatymo laikui, logistikos bendrovės ėmė ieškoti sprendimų. Vienas jų – pasitelkti naudotą mažos ridos transportą. Tokių vilkikų ir kito komercinio transporto paklausa pašoko kartais.
 

Siūlo rinktis iš 600 vilkikų

 
Kadangi krovinių pervežimų rinkoje paklausa irgi viršija pasiūlą, vežėjai turi operatyviai rasti išeitis, kaip patenkinti paklausą čia ir dabar, todėl negali laukti metų, kol gaus pagamintą vilkiką.
 
„Esant tokioms aplinkybėms vežėjai gręžiasi į mažos ridos vilkikus, kuriuos gali pasiūlyti patikimi pardavėjai. „Transporto pardavimai“ siūlo iš MAN klientų atpirktas, per visą eksploatavimo laiką kruopščiai autorizuotose servisuose prižiūrėtas transporto priemones, kurioms buvo laiku keičiami tepalai, filtrai, o nusidėvėjusios detalės – originaliomis. Tokia nuolatinė priežiūra MAN autorizuotuose centruose užtikrina mažesnį kiekį gedimų ateityje“, – aiškina bendrovės vadovas.
 
Nepaisant stipriai išaugusios paklausos bei visoje Europoje ištuštėjusių vilkikų pardavėjų sandėlių, „Transporto pardavimai“ vis dar gali pasiūlyti klientams galimybę rinktis iš daugiau nei 600 vilkikų, esančių „TopUsed“ tinkle Europoje.
 
„Tiesa, ir mūsų asortimentas sumažėjo. Jei ankstesniais metais „MAN TopUsed tinklo“ sandėlyje turėdavome apie 3.000 naudotų MAN vilkikų, tai dabar jų – 5 kartus mažiau. Tačiau pirkėjų, kurie kreipiasi šiandien, poreikius galime patenkinti labai operatyviai, geromis sąlygomis bei su garantijomis“, – pasakoja A. Mockaitis.
 

Vežėjai ieško sprendimų su garantija

 
Anot jo, tipinis „Transporto pardavimų“ klientas yra smulkusis ir vidutinis vežėjas, kuriam sąnaudų optimizavimas padeda išsikovoti vietą pervežimų versle. Šioje vietoje „TopUsed“ tampa patikimu partneriu, nes pigiau iš neaiškaus pardavėjo nupirktas naudotas vilkikas dar negarantuoja žemiausių eksploatavimo kaštų. Vilkikas turi būti patikimas, t. y. negesti, bei turėti pardavėjo suteiktas garantijas ir popardaviminį aptarnavimą.
 
„MAN TopUsed“ parduodamiems vilkikams suteikiama iki 6 mėnesių garantija pagrindiniams agregatams – varikliui, pavarų dėžei, reduktoriui ir kt. Be to, vilkikai ir kitas transportas būna praėję griežtą patikrą, kurios metu visi rasti defektai būna pašalinami, esant reikalui pakeičiami filtrai, padangos, akumuliatoriai, atliekamas pilnas techninis aptarnavimas. Tad automobilis klientui perduodamas pilnai paruoštas eksploatuoti ir su galiojančia technine apžiūra bei priregistruotas.
 
„Transporto pardavimai“ su maža rida daugiausiai parduoda naudotų vilkikų, bet pagal klientų poreikį siūlo mikroautobusus, savivarčius, įvairius krovininius sunkvežimius, autobusus ir kitas transporto priemones.
 
„Transporto pardavimų“ atstovaujamas „MAN TopUsed SE“ prekinis ženklas priklauso „MAN Truck & Bus SE“, tačiau bendrovė prekiauja ne tik MAN naudota technika.
 

Pasitikėjimą augina įsiklausydami į vežėjų poreikius

 
„Prekės ženklas „MAN TopUsed“ vertinamas mūsų pirkėjų, nes jis siejamas su kokybiška naudota ir garantijas turinčia bei mažos ridos technika. Klientų pasitikėjimą rodo ir augantys įmonės pardavimai. Šiemet jau priartėjome prie 500 vnt. parduotų transporto priemonių – tai sudaro net 20% mūsų tikslinio segmento rinkos dalies, – tokį faktą klientų pripažinimu vadina „Transporto pardavimų“ direktorius. – Galima teigti, kad aktyvioje rinkoje lengva augti, tačiau mes investuojame į tai, kas kuria pridėtinę vertę ilguoju laikotrapiu. Be abejo, pirmiausia į klientą ir ilgalaikę partnerystę su juo. Neturime tikslo parduoti tik šiandien, mes siekiame tam pačiam klientui parduoti ir ateityje – tai tvaraus verslo augimo pagrindas.“
 
A. Mockaitis akcentuoja, kad kiti svarbūs verslo augimo veiksniai: tiekimo kanalų vystymas ir patyrusi komanda. Nuolatinis susikoncentravimas į tiekimo kanalus bendrovei „Transporto pardavimai“ leidžia klientams pasiūlyti gerą kokybės ir kainos santykį bei gausų pasirinkimą, o nesant reikalingos technikos savo sandėliuose, jos, pagal konkrečius kliento poreikius, surasti pas partnerius Europoje.
 
„Anksčiau priimti sprendimai dabar duoda rezultatus, nes savo klientui galime pasiūlyti vilkikų čia ir dabar, kai dažno Europos pardavėjo aikštelės yra tuščios“, – teigia „Transporto pardavimų“ direktorius.
 

Transporto įmonėms – visas paslaugų kompleksas

 
Augti „Transporto pardavimams“ padeda ir noras pirmiems pasiūlyti paslaugas, kurių Lietuvoje niekas nesiūlo.
Taip klientams, lizingu perkantiems nenaują vilkiką, „Transporto pardavimai“ pirmieji šalyje pradėjo siūlyti atpirkimo paslaugą. Įvertinus poreikį gimė ir naudotų vilkikų nuomos paslauga, kuri tuo laikotarpiu, kai klientams buvo sudėtinga gauti finansavimą vilkikų įsigijimui, leido per kelis mėnesius išnuomoti daugiau kaip 100 vilkikų.
 
„Stengsimės išnaudoti savo privalumus bei patirtį ir dirbti su dar daugiau įvairesnių poreikių turinčiais klientais bei pasiūlyti jiems platesnį spektrą automobilių, būti ne tik partneriu, galinčiu parduoti reikiamą vilkiką ar kito tipo automobilį, tačiau ir partneriu, sprendžiančiu kliento turimo parko atpirkimo, atnaujinimo klausimus. Integruoti sprendimai su kitomis „Adampolio“ grupės įmonėmis mums leidžia pasiūlyti klientui finansavimo, turimo parko nupirkimo, keitimo bei naujų automobilių pardavimo sprendimus“, – platų paslaugų spektrą atskleidžia „Transporto pardavimų“ direktorius.
 
Anot jo, klientai taip pat vertina, kad „Transporto pardavimai“ gali pasiūlyti ir finansavimo įrankį „Adampolis Finance“, kurio pagalba per trumpą laiką galima suteikti finansavimą mažos ridos transportui, konkrečiam klientui pritaikytomis sąlygomis.
 
UAB „Transporto pardavimai“ priklauso „Adampolio“ įmonių grupei. Jis yra oficialus „Man Truck & Bus“ atstovas Lietuvoje, užsiima naujų ir naudotų komercinių transporto priemonių pardavimu bei nuoma, yra autorizuotas „MAN Truck & Bus“ serviso atstovas ir turi servisų bei dalių parduotuvių tinklą visoje Lietuvoje. Grupės įmonės taip pat siūlo įvairius finansavimo sprendimus, nuomoja ir parduoda statybinę techniką.

Šaltinis: https://www.vz.lt/paslaugos/2021/11/25/nesulaukdami-nauju-vilkiku-vezejai-greziasi-i-mazos-ridos-transporta#ixzz7GRn7JH29