Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Abejingų nepaliekantis dizainas: naujasis MAN Lion's Intercity LE laimi 2022 m. iF dizaino apdovanojimus

Vos pasirodęs rinkoje, naujasis MAN Lion's Intercity LE jau laimėjo pirmuosius apdovanojimus. iF tarptautinio dizaino forumo vertinimo komisija jam įteikė prestižinį iF dizaino apdovanojimą „Produktų/Automobilių/Transporto priemonių“ kategorijoje. Žemagrindis autobusas pelnė įvertinimą už ypatingą funkcionalumą ir išmanų dizainą.
 
•       Vos pasirodęs rinkoje, MAN Lion's Intercity LE pelno iF dizaino apdovanojimą
•       Vertinimo komisija įvertino išmanų bei funkcionalų dizainą
•       Daugybė MAN ir NEOPLAN autobusų pelnytų apdovanojimų liudija nepriekaištingą jų dizainą
 
2022 m. iF dizaino apdovanojimai buvo kaip niekad gausūs dalyvių skaičiumi. Vertinimo komisijai teko išrinkti nugalėtojus iš kone 11 000 pristatytų produktų ir projektų iš 57 šalių. Anot MAN Truck & Bus autobusų inžinerijos padalinio vadovo Barbaros Oktajaus (Barbaros Oktay), „Nepaprastai džiaugiamės, kad mūsų naujajam MAN Lion's Intercity LE pavyko pavergti vertinimo komisiją ir laimėti iF dizaino apdovanojimą. Komisiją ypač sužavėjo unikalus išmaniojo dizaino ir funkcinio dizaino derinys“.  
70 dizaino ekspertų iš 23 šalių trims dienoms susirinko Berlyne, kur vyko intensyvūs bandymai, peržiūros ir paraiškų vertinimas. Dar penki vertinimo komisijos nariai prisijungė nuotoliniu būdu. Vertinimo verdiktas - Lion's Intercity LE sužavėjo nepriklausomus vertinimo ekspertus ir vienoje geidžiamiausių iF dizaino apdovanojimų kategorijoje sulaukė daugybės balsų. „Tai pribloškiantis rezultatas, už kurį esame dėkingi tiek puikiai mūsų dizaino komandai, tiek glaudžiai bendradarbiavusiems visiems mūsų padaliniams, tiek nenuilstamai triūsusiai visai mūsų komandai. Šios prielaidos suteikia galimybę nuolat pasiūlyti geriausią rezultatą mūsų klientams, vairuotojams ir keleiviams“, teigė Oktajus. Nugalėtojai apdovanoti Berlyne gegužės viduryje.  
 
Užtikrintas MAN pareiškimas: šiuolaikiškas „Smart Edge“ dizainas diktuoja madas  
 
Naująjį Lion's Intercity LE MAN išleido vos praeitą rudenį. 2022 m. pradžioje pradėta masinė dviejų tarpmiestiniam susisiekimui skirtų modelių Lion's Intercity LE 12 ir Lion's Intercity LE 13 gamyba. Anot MAN Truck & Bus Dizaino bei Žmogaus ir mašinos sąsajos padalinių vadovo Stefano Šionerio (Stephan Schönherr), „kuriant naująjį Lion's Intercity LE, siekta už prieinamą kainą pasiūlyti patrauklų, maksimaliu universalumu pasižymintį autobuso modelį, kuris be kita ko įkvėptų savo dizainu – ir mums tai neabejotinai pavyko. Nuosekliai tobulindami pasiteisinusį MAN „Smart Edge“ dizainą, suteikėme į patrauklią kainą orientuotam LE segmentui visiškai naują išvaizdą. Net praktiški autobusai turi teisę į aukštą kokybę ir patrauklų dizainą. Naujajame MAN Lion's Intercity LE pavyko nepriekaištingai apjungti visa, kas geriausia!“
 
Modernus „Smart Edge“ dizainas neleidžia abejoti: Lion's Intercity LE išties priklauso MAN transporto priemonių šeimai. Tradicinės ryškios, dinamiškos linijos, vingiuojančios ir juosiančios visą transporto priemonę bei darniai susiliejančios į holistinio dizaino koncepciją, traukia akį tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto sraute. Autobuso korpuse elegantiškai ir dinamiškai dominuoja priekinė ir galinė dalys, suteikiančios autobusui patrauklumo. Iš priekio autobusas atrodo sportiškai grakštus, o vyraujančios horizontalios linijos suteikia itin galingą įspūdį. Tačiau šis autobusas puikiai atrodo ne tik iš priekio, bet ir iš šono. Įspūdį be kita ko sustiprina dinamiški aptakūs juodi apdailos elementai ir galingos ratų arkos. Saugumo ir efektyvumo pojūtį dar labiau sustiprina plačios, tvirtos galinės atramos ir tipinis galinio lango spoileris.   
 
Neįgaliesiems pritaikytas, be užtvarų įrengtas autobuso vidus perprojektuotas taip, kad būtų maksimaliai naudingas bei patrauklus klientams. Vairuotojui įrengtos dvi galimos darbo vietos – ergonomiškos, funkcionalios, intuityvios ir estetiškai patrauklios. „Rūpestingai suprojektavome kiekvieną matomą autobuso dalelę. „Smart Edge“ interjero dizainas bei darni spalvų ir apdailos koncepcija sukuria keleiviams malonų, patrauklų įspūdį ir atrodo tvarkingai“, teigia Stefanas Šioneris. Ypatingas dėmesys šiuose autobusuose skirtas itin aukštos kokybės dizaino paviršiams. Dėl novatoriškos ir modernios apšvietimo koncepcijos, apjungiančios tiesioginį ir nepertraukiamą apšvietimą, autobuso vidus atrodo ypatingai erdvus ir ryškus.
 
Naujojo MAN Lion's Intercity LE vairuotojo erdvė taip pat tobulai dera su dizaino koncepcija. Galimos dvi vairuotojo darbo vietos: Lion's Intercity klasikinė ir naujosios kartos MAN's išskirtinė Lion's City pilnai VDV suderinta vairuotojo erdvė. Ypatingas dėmesys čia skiriamas ergonomiškumui, patogumui ir saugumui, todėl siekiant optimizuoti naudotojo patogumą, pakeistas jungiklių ir prietaisų išdėstymas. 
 
Tai jau dvidešimtasis MAN ir NEOPLAN autobusų pelnytas dizaino apdovanojimas
 
MAN ir NEOPLAN ženklo miesto ir turistiniai autobusai garsėja nepriekaištingu dizainu. Neskaitant iF dizaino apdovanojimo, jie pelnę Red Dot dizaino apdovanojimą, Vokietijos dizaino apdovanojimą, automobilių prekės ženklo konkurso Automotive Brand Contest prizą ir Busworld Europe dizaino ženklą. „Esame pelnę net 20 apdovanojimų, neabejotinai įrodančių, kiek inovacijų ir nepriekaištingo dizaino integruojame į savo autobusus“, teigė Šioneris. Be naujojo MAN Lion's Intercity LE, iF dizaino apdovanojimais įvertinti ir kiti modeliai -  MAN Lion's Intercity (2016), NEOPLAN Tourliner (2017), MAN Lion's Coach (2018), MAN Lion's City (2019) ir visiškai elektrinis MAN Lion's City E (2020).
 
Apdovanojimai teikiami nuo 1953 m. vadovaujantis griežtais kriterijais. Tarp jų – produkto išorinė išvaizda ir forma, inovacijų, ergonomiškumo, funkcionalumo bei aplinkosauginių aspektų gausa. Šionerio teigimu, „šis apdovanojimas – vienas svarbiausių dizaino srities įvertinimų pasaulyje. Mes, dizaino komanda, nepaprastai didžiuojamės pelnę jį šiais metais“.