Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Artėjantys tachografų reikalavimai

Kam reikalingas tachografas? 
 
Kelių eismo saugumui ir sąžiningai konkurencijai užtikrinti, reikalingas nuolatinis inovacijų diegimas ir reglamentų atnaujinimas transporto ir logistikos sektoriuje. Europos Sąjungos (ES) mobilumo paketas ir iš jo išeinantis tachografų reglamentavimas yra pagrindiniai elementai tikslui pasiekti.  
Pagrindinės transporto ir logistikos sektoriaus taisyklės, vadinamos mobilumo paketu, pradėtos įgyventini nuo 2020 m., siekia modernizuoti ir standartizuoti kelių transporto sektorių. Į mobilumo paketą įeina griežtesnės darbo laiko, poilsio periodų ir kabotažo taisyklės. Taip pat čia galima rasti ir naujuosius skaitmeninių tachografų reikalavimus, užtikrinančius didesnį skaidrumą ir mažesnę manipuliacijų riziką.  
Tachografui tenka pagrindinis vaidmuo stebint vairuotojo darbo laiką, įskaitant aktyvų vairavimą, privalomas poilsio pertraukas ir papildomą su darbu susijusią veiklą. Pagrindinė jo funkcija - kovoti su vairuotojų nuovargiu ir palaikyti teisingas sąlygas transporto sektoriuje, taip didinant bendrą kelių eismo saugą. 
 
Privalomosios tachografų taisyklės 
 
Atsižvelgiant į itin svarbų vairuotojų nuovargio ir kelių eismo saugumo ryšį, naujausios tachografų taisyklės reikalauja įrengti tachografus visose naujose komercinėse transporto priemonėse, kurių masė viršija 3,5 tonos ir kurios skirtos kroviniams vežti, taip pat keleivinėse transporto priemonėse, kuriose gali važiuoti daugiau kaip devyni asmenys, įskaitant vairuotoją. Šis reikalavimas pabrėžia prietaiso svarbą užtikrinant saugesnius kelius, sistemingai stebint ir valdant vairuotojų darbo valandas. 
 
Nuo 2019 d. birželio mėn. naujai įregistruotuose sunkvežimiuose ir autobusuose buvo įrengiami naujos kartos skaitmeniniai tachografai, kurie atitiko naujai išleistą Europos Sąjungos reglamentą (Nr. 165/2014).  
 
Atnaujintame reglamente (ES) Nr. 165/2014 numatyta, išmaniųjų tachografų antrosios versijos diegimo pradžia 2023 m. Ši patobulinta versija apima ne tik paprastą vairavimo modelių stebėjimą, bet ir pažangias funkcijas, kuriomis siekiama sustiprinti ES politiką, susijusią su kabotažu ir darbuotojų dislokavimu. Visų pirma, ji gali fiksuoti tarpvalstybinį judėjimą ir tiksliai nustatyti transporto priemonės buvimo vietą pakrovimo ir iškrovimo etapais. Antroji versija taip pat atsparesnė klastojimui, dėl galimybės patvirtinti palydovinių signalų autentiškumą. 
 
Susipažinkite su svarbiausiomis datomis antrosios kartos išmaniųjų tachografų diegime:
·        IKI 2024 m. gruodžio 31 d. visose tarptautinio kelių transporto priemonėse, kurių leistinas svoris yra 3,5 tonos arba didesnis vietoje analoginių arba skaitmeninių tachografų turi būti įdiegti 2 kartos išmanieji tachografai. Šis atnaujinimas privalomas siekiant pagerinti stebėjimo galimybes ir skatinti saugesnes sąlygas keliuose. 
·        Iki 2025 m. rugpjūčio 18 d. visos transporto priemonės, kurios turi įsidiegę pirmąją išmanią tachografo versiją, privalo įsidiegti antrąją versiją.  
·        Iki 2026 m. liepos 1 d. prie reglamento įtraukiama dar viena transporto priemonių kategorija: visos naujai pagamintos transporto priemonės, sunkesnės nei 2,5 tonos, naudojamos tarptautiniams pervežimams ir kabotažui, privalo turėti antrosios kartos išmaniuosius tachografus.  
 
MAN: įsipareigojimas inovacijoms 
 
MAN laikydamasi savo įsipareigojimo, kurti inovatyvius, efektyvius ir saugius ateities sprendimus, siūlo naujausius, antrosios kartos tachografus. Tai yra pažangiausių technologijų ir vartotojo patirties sinergijos rezultatas, kuris atitinka ne tik visus ES keliamus reikalavimus, bet ir pasižymi: 
 
·        Aukštesniu duomenų tikslumo lygiu: MAN tachografai naudoja pažangias duomenų kaupimo ir analizės technologijas, užtikrindami aukščiausią informacijos tikslumą. 
·        Patobulintomis saugumo sistemomis: naujos kartos įrenginiai turi išplėstas saugos priemones, apsaugančias nuo kibernetinių atakų ir užtikrinančias duomenų nepriklausomumą ir patikimumą.  
·        Lengva integracija: MAN tachografai lengvai integruojasi į esamas transporto ir logistikos sistemas, suteikdami galimybę efektyviai stebėti ir valdyti transporto priemonių parką. 
·        Intuityvi naudotojo sąsaja: MAN supranta, kad technologijos turi būti prieinamos, todėl sukūrė tachografus su aiškiomis ir lengvai naudojamomis sąsajomis, mažindamos vairuotojų apkrovą.