Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Elektrinis, skaitmeninis, autonominis: 2023 m. ,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikime“ MAN demonstruoja ateities sprendimus

Nuo A - automatizavimo iki Z - nulinės emisijos: MAN Truck & Bus pristato išmaniuosius miesto transporto sprendimus šių metų ,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikime“. Savo stende Barselonoje MAN demonstruos visiškai elektrinį Lion's City 10 E. Lankytojai taip pat galės daugiau sužinoti apie visą elektrinių autobusų šeimą, išmaniąsias skaitmenines paslaugas, MAN Transport Solutions teikiamas konsultavimo paslaugas ir miesto autobusų automatizavimą.  
Tvarūs sprendimai viešajame transporte kaip niekada paklausūs. ,,Paryžiaus Klimato Susitarimas“ reikalauja, kad pasaulinis atšilimas būtų apribotas iki gerokai žemiau dviejų laipsnių. Be to, iki 2050 m. Europa turi tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu. „Klimato krizė laikoma vienu didžiausių ir svarbiausių iššūkių, su kuriais susiduria pasaulinė bendruomenė, ir kelia didelių iššūkių politikams, transporto operatoriams, taip pat ir mums“, – sakoma pranešime. Barbarosas Oktay, „MAN Truck & Bus“ autobusų skyriaus vadovas priduria: „Mes, MAN, esame įsitikinę, kad ateitis priklauso transporto priemonėms be teršalų. Štai kodėl nuosekliai judame link tvaraus viešojo transporto ir esame visiškai įsipareigoję elektra varomiems - MAN Lion's City E.“

Atsižvelgiant į tai, šių metų ,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikime“, kuris vyko Barselonoje birželio 4–7 d., MAN Truck & Bus pristatė naujausią MAN elektrinių autobusų šeimos modelį Lion's City 10 E. 10,5 metro ilgio midibuso versija, nuo 2023 m. pradžios gaminama MAN Lenkijos miesto autobusų gamykloje, Starachowice mieste. Dėmesį patraukia kompaktiškas visiškai elektrinis miesto autobusas. Taip yra todėl, kad autobusas gali išnaudoti savo stipriąsias puses, ypač vis dažniau naudojant į klientus orientuotas „užsakomąsias“ paslaugas, taip pat kaip manevringas miesto centro autobusas. Lion's City 10 E turi panašų keleivių talpinimo pajėgumą, kaip ir daugelis 12 metrų autobusų, tačiau siauruose miestų centruose reikalauja žymiai mažiau eismo vietos, be to, yra daug manevringesnis.

MAN Lion's City E yra „Metų autobusas 2023“

„Lion's City 10 E“ sukurtas remiantis jo didžiojo brolio „Lion's City 12 E“ konstrukcijų rinkiniu, kurį 23 Europos prekybos žurnalistai išrinko tarptautiniu „Metų autobusu 2023“ praėjusiais metais Limerike, Airijoje. Jie buvo ypač entuziastingi dėl bendros miesto autobuso koncepcijos, kuri renka balus už jo diapazoną, patikimumą, patogumą ir, svarbiausia, tvarumą. Būtent dėl šios bendros koncepcijos MAN eBus, kuris taip pat yra 18 metrų ilgio, yra toks populiarus tarp operatorių, vairuotojų ir keleivių. Jis sėkmingai naudojamas visoje Europoje.
 
Beje, „Lion's City 10 E“ plotis, aukštis ir iškyšos išliko nepakitusios, palyginti su „Lion's City 12 E“, kaip ir be variklio bokšto galinė koncepcija, kurioje yra dar keturios sėdynės (daugiausia 33 sėdimos vietos ir 80 keleivių iš viso). Kėbulas buvo „sutrumpintas“ išskirtinai tarp ašių, kur buvo pašalintas lango modulis. Rezultatas: bendras ilgis sumažėjo iki 10,5 metro ir buvo sutaupyta apie 350 kilogramų svorio. Nepaisant šio reikšmingo sutrumpinimo, stovinčioje platformoje vis dar yra vietos neįgaliojo vežimėliui ar vaikiškam vežimėliui.

360° konsultacijos ir skaitmeninės paslaugos pereinant prie eMobility
 
Be ateičiai pritaikytų transporto priemonių, MAN Truck & Bus taip pat remiasi aukštos kvalifikacijos daugiau nei 75 eMobility ekspertų komanda visoje Europoje ir darbuotojų mokymo kursais, kuriuose dėmesys skiriamas naujoms technologijoms, taip pat visapusiškomis konsultacijomis klientams, pereinantiems prie eMobility. Nuo 2018 m. MAN Transport Solutions komanda siūlo daugelio pramonės šakų klientams pagalbą keičiant jų parką į nulinės emisijos transporto priemones. Tai apima viso perėjimo proceso peržiūrą atliekant 360° analizę. Siekiama, kad perėjimas prie elektromobilumo būtų sėkmingas ir operatoriams sukeltų kuo mažiau pastangų. Iš viso komanda jau sėkmingai įvykdė daugiau nei 250 projektų 19 Europos šalių sunkvežimių, autobusų ir furgonų sektoriuose.
 
Tačiau net ir perėjus prie elektroninių transporto priemonių, MAN ekspertai vis dar palaiko klientus žiniomis ir skaitmeniniais įrankiais. Su MAN eManager kaip išmaniąja skaitmenine centrine valdymo sistema, automobilių parko valdytojai gali patogiai valdyti bateriją, temperatūrą ir kitus transporto priemonės parametrus nuotoliniu būdu. Vadovaujantis šūkiu „Verslo supaprastinimas“, dėl kryptingo stebėjimo ir lankstaus nuotolinio valdymo elektros parko įkrovimo valdymas tampa skaidresnis, paprastesnis ir efektyvesnis. MAN eManager taip pat garantuoja aukštą transporto priemonės pasiekiamumą ir užtikrina, kad akumuliatorių įkrovimo būsena visada atitiktų tvarkaraštį.
 
MAN skatina autobusų automatizavimą
 
Kita tema, kuri ,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikime“ atlieka esminį vaidmenį transformuojant transporto sektorių, yra automatizavimas. „Tai, kad miesto autobusų mobilumas ateityje bus ne tik be teršalų, bet ir automatizuotas, nėra bendras klausimas, o tik laiko klausimas“, – sako Barbarosas Oktay. Todėl MAN Truck & Bus žengia į priekį savo autobusų automatizavimo srityje. Kartu su autonominio vairavimo technologijų specialiste Mobileye MAN nuosekliai laikosi savo plano, kurio pabaigoje – itin automatizuotas vairavimas serijinei gamybai paruoštuose miesto autobusuose. Pirmasis bendras MAN ir Mobileye tikslas: pirmojo automatizuoto miesto autobuso su saugiu vairuotoju pilotinis eksploatavimas planuojamas nuo 2025 m., kaip dalis MINGA tyrimų projekto Miunchene. Dr Michael Roth, MAN produktų strategijos autobuso vadovas, taip pat kalbės apie automatizavimą. Konferencijos programoje UITP viršūnių susitikime jis kalbės tema „MAN kelionė link automatizuotų miesto autobusų“. Paskaita vyks birželio 5 d., nuo 10 iki 11.15 val., „Spotlight Forum B“ 6 salėje.
 
Apie ,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikimą“

,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikimas“ yra didžiausias pasaulyje tvariam judumui mieste skirtas renginys, suburiantis visas transporto rūšis, valdžios institucijas ir operatorius bei parodos dalyvius. Šių metų renginio tema – „Bright Light of the City“. Kongrese, paskaitose ir parodoje daugiausia dėmesio bus skiriama naujausioms naujovėms, sprendimams ir produktams. „Mūsų tikras rūpestis yra tvaraus mobilumo temos plėtojimas. Todėl stengiamės, kad mūsų darbuotojai būtų pritaikyti naujoms technologijoms, konsultuojame klientus, kaip palenginti keitimą, o su MAN Lion's City E jau turime labai sėkminga eBus serija mūsų portfelyje“, – sako Robertas Katzeris, „MAN Truck & Bus“ produktų ir pardavimų autobusų vadovas, ir priduria: „Džiaugiamės, kad ,,UITP Pasaulinio Viešojo Transporto Susitikimas siūlo mums puikią platformą, kurioje galime pristatyti mūsų novatoriškus ir ateities sprendimus. “