Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Nuo pirmadienio Klaipėdoje kursuos 18 naujų MAN Lion's City autobusų

Praėjusius šiek tiek daugiau nei pusmečiui nuo sutarties pasirašymo, uostamiesčio savivaldybės valdoma UAB Klaipėdos autobusų parkas (KAP) ketvirtadienį pristatė įsigytus 18 naujų naujų dujomis varomų MAN Lion's City autobusų, kurie į miesto gatves išriedės nuo rugsėjo 2-osios. Autobusus įmonei pardavė konkursą laimėjęs UAB „Adampolis”.
Įsigyti 8 standartiniai ir 10 prailgintų žemagrindžių autobusų, varomų suslėgtomis gamtinėmis dujomis ir atitinkančių EURO 6 ekologinį standartą. Naujieji autobusai turi kondicionavimo įrangą, USB jungtis mobiliųjų telefonų pakrovimui, neįgaliojo ar vaiko vežimėlio kelionei pritaikytą vietą, specialų žymėjimą turintiems regėjimo negalią, multimedijos ekranus papildomai informacijai keleiviams. Autobusuose yra įrengti ir vadinamieji alkoblokai – vairuotojui nepasitikrinus blaivumo, transporto priemonė tiesiog neužsiveda.
 
Dabar UAB Klaipėdos autobusų parkas įmonės vidutinis parko amžius bus 8 metai. Per metus naujieji autobusai nuvažiuos apie milijoną kilometrų. Iš 70 mieste dirbančių KAP autobusų jau 53 yra dujiniai.
Paskutinį kartą naujas transporto priemones KAP įsigijo 2014 m., kai buvo nupirkta 12 ispaniškų „Castrosua Tempus“. 2013 m. įmonė nusipirko 12 čekiškų „Irisbus“.
Privačių uostamiesčio autobusų rinkos dalyvių – „Pajūrio autobusų” vadovas Leonas Šiaulys ir KTKB „Gintarinis vairas” vadovaujantis Raimondas Žeimys „Atvirai Klaipėdai” buvo sakę, kad ne vien tik didelė suma lėmė, jog įmonės atsisakė dalyvauti tokiame ES remiame projekte. Anot jų, atsisakyta iš esmės dėl to, kad tokie autobusai penkerius metus negali uždirbti jokio pelno.  "Šis įsiliejimas į ir taip aktyvų miesto gyvenimo ritmą nekenks miesto gyvenimo kokybei - oro kokybei, nes  dabar šis klausimas yra vienas iš svarbiausių." - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jam antrino ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis: "Kad žmonių, besinaudojančių viešuoju transporto skaičius išaugtų. Puikiai žinome, kad ateityje turėsime važiuoti naudojantis elektra, taigi, pasitreniravus ir tapus pavyzdžiu kitiems vežėjams, nes, ne paslaptis, jog parkui keliame pačius aukščiausius reikalavimus, į jį orientuojasi ir kiti vežėjai." 
"Mums džiugu perduoti Klaipėdos miestui šiuos autobusus. Gamintojas jiems suteikia net 4 metų garantiją. Tikiuosi, kad ši kokybės ir komforto kartelė bus pakelta ne tik techniniu lygiu, bet bus įvertinta ir tų, kurie važiuos šiais autobusais" - sveikindamas susirinkusius sakė UAB "Adampolis" vadovas Vidas Čebatavičius.

 Mato Mačiulskio nuotr.