Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Oficialiai geriausias: „MAN TGX“ paskelbtas 2021 metų sunkvežimiu!

Naujasis „MAN TGX“ paskelbtas „Tarptautiniu metų sunkvežimiu 2021“ (angl. International Truck of the Year - ITOY). ITOY apdovanojimas yra vienas labiausiai prestižinių apdovanojimų komercinių transporto priemonių rinkoje. Virtualioje ceremonijoje „MAN Truck & Bus“ generalinis direktorius Andreas Tostmann trokštamą apdovanojimą priėmė iš ITOY prezidento Gianenrico Griffini. Komisija, sudaryta iš 24 verslo žurnalistų, atstovaujančių 24 svarbiausius Europos specializuotus sunkvežimių žurnalus, pripažino, kad naujasis „MAN TGX“ ypač išsiskiria pažangumu kalbant apie vairavimo komfortą, darbo ir gyvenimo sąlygas, saugumą, degalų sąnaudų efektyvumą, sąsają su sunkvežimiu, novatoriškas paslaugas bei valdymo ir ekrano koncepciją.
 
„Tarptautinio metų sunkvežimio“ titulas yra didžiulis mūsų MAN komandos įdėto darbo įvertinimas. Jau daugiau nei 5 metus komanda dirbo turėdama vieną tikslą: sukurti geriausią sunkvežimį vairuotojams ir mūsų klientams bei išleisti jį į kelią. Šis trokštamas apdovanojimas įrodo, kad mums pavyko tai padaryti.“ – virtualioje apdovanojimų ceremonijoje džiaugėsi „MAN Truck & Bus“ generalinis direktorius Andreas Tostmann.
„Tarptautinio metų sunkvežimio apdovanojimo“ (ITOY) komisijos nariai jau nuo 2020 m. vasario mėn. turėjo galimybę susipažinti su naujuoju „MAN TGX“.
Be vairavimo patogumo, komisiją sužavėjo ir vairuotojo darbo vieta su aiškiai išdėstytais, visiškai skaitmeniniais prietaisais skydelyje, intuityviai valdomos vairavimo ir multimedijos funkcijos, įtrauktos į naują, reguliuojamą daugiafunkcį vairą, bei novatoriška, dėmesio netrikdanti sukamu mygtuku valdoma MAN „SmartSelect“ sistemos funkcija. ITOY komisija taip pat teigiamai įvertino gyvenimo sąlygas naujoje vairuotojo kabinoje. Bandomųjų važiavimų metu juos taip pat sužavėjo nepaprastas naujojo „MAN TGX“ „Euro 6d“ pavaros efektyvumas, kuris leidžia sutaupyti iki 8,2 proc. degalų, palyginus su ankstesne versija, kartu su aerodinaminiu patobulinimu kabinos konstrukcijoje ir GPS duomenis naudojančia automatinio greičio palaikymo sistema „MAN EfficientCruise“, kurios dėka dar tiksliau numatomos kelio sąlygos. Komisija taip pat pabrėžė aukštą saugumo lygį, kuris, tokių funkcijų kaip radaro veikimu pagrįstos posūkių ir juostos keitimo pagalbinės sistemos pagalba grįžtant į reikiamą eismo juostą ir važiuojant kamščiuose, dėka, ne tik sumažina vairuotojui tenkantį spaudimą, bet ir labai prisideda prie kitų eismo dalyvių saugumo. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra tai, kad naujasis „MAN TGX“ ITOY ekspertams padarė ypač novatorišką įspūdį dėl aukšto lygio sąsajos su sunkvežimiu, kurią užtikrina pirmoji tokio tipo elektroninė architektūra komercinių transporto priemonių sektoriuje, bei su ja susietas skaitmeninių paslaugų asortimentas.
„Naujasis „MAN TGX“ yra didelis žingsnis į priekį vairuotojo komforto, degalų vartojimo efektyvumo, sąsajos su sunkvežimiu, bei žmogaus-mašinos sąsajos srityse. Taigi nekyla abejonių, kodėl naujasis „MAN TGX“ buvo išrinktas „Metų sunkvežimiu 2021“. Tai į ateitį orientuotas sunkvežimis, kuris tenkina šiandienos ir rytojaus transporto poreikius“, - apibendrindamas komisijos narių sprendimą apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo ITOY prezidentas Gianenrico Griffini. Pagal „Tarptautinio metų sunkvežimio“ apdovanojimo taisykles, metinis apdovanojimas įteikiamas per pastaruosius 12 mėnesių išleistam sunkvežimiui, kuris labiausiai prisidėjo prie tvaraus krovinių vežimo keliais vystymo. Vertinimo kriterijai yra techninės naujovės ir patobulinimai, tačiau taip pat svarbios ir naujovės, kurios prisideda prie bendro ekonominio efektyvumo, saugos ir aplinkos apsaugos.
Daugiausia dėmesio skiriama transporto įmonėms ir vairuotojams
2020 m. vasario mėnesį „MAN Truck & Bus“ pirmą kartą visuomenei pristatė naująją „MAN“ sunkvežimių kartą. Šie visiškai nauji sunkvežimiai jau nuo ankstyvos vasaros buvo pristatomi savo naujiesiems savininkams visoje Europoje ir Lietuvoje. Prasidėjus konceptualiems kūrimo darbams, „MAN“ kreipėsi į 300 transporto kompanijų ir 700 vairuotojų ir paprašė reguliariai pateikti grįžtamąjį ryšį apie jų reikalavimus naujam sunkvežimiui ir jais vadovavosi kurdami naujos kartos „MAN“ sunkvežimių dizainą. Todėl naujos transporto priemonės yra dar nuosekliau derinamos su šių įmonių poreikiais, atsižvelgiant į eksploatacijos ir ekonomiškumo aspektus, ir siūlo vairuotojui unikalią ergonomiką darbo vietoje, visapusišką saugumą ir puikiai atpalaiduojančią aplinką poilsio metu. Nuo pat pradžių buvo siekiama kuo labiau sumažinti vairuotojams ir parkų valdytojams tenkantį krūvį dėl vis sudėtingesnių iššūkių jų kasdieniniame darbe, tokių kaip didėjantis krovinių kiekis, vis griežtesni CO2 reikalavimai ir vis pažangesnis vairuotojų ir logistikos procesų skaitmeninimas. Naujoji „MAN“ sunkvežimių karta to pasiekia pasižymėdama išskirtine produkto kokybe, nukreipta į vairuotoją, vairavimo efektyvumą, saugumą ir techninį tvarumą. Negana to, MAN taip pat nustato standartus kaip stiprus ir kompetentingas partneris, galintis suteikti reikiamą pagalbą, nuo to momento, kai užmezgamas ryšys su klientu iki naujų gaminių pritaikymo numatytam transporto priemonės naudojimui ir per ilgus metus sukauptų pramoninių žinių apie platų priekabų bei kėbulų pasirinkimą. Kartu su įspūdingos apiemties „MAN Service“ tinklo paslaugomis, užtikrinančiomis optimalų transporto priemonių valdymą, naujoji „MAN“ sunkvežimių karta tampa neprilygstamu viską apimančiu paketu, pritaikytu transporto pramonei, palengvinančiu kasdienį transporto įmonių ir vairuotojų darbą, laikantis „MAN“ principo: „Verslo supaprastinimas“.
Oficialus MAN Truck & Bus atstovas Lietuvoje yra UAB “Adampolis”, turintis atstovybes didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur ir galima susipažinti su naujuoju „MAN TGX“ modeliu ir visais jo privalumais.